Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Traumatické zážitky z ranného dětství mohou souviset s autismem. Jeho projevy  rostou po celé Evropě i USA, kde se zvýšil dokonce trojnásobně.  Z výzkumů vyplynulo, že se jedná o mnoho faktorů, zvyšující toto onemocnění. Např. očkování, zhoršení životního prostředí, léky používané při potížích v těhotenství, vliv má i porod pomocí císařského řezu. Při plné narkóze, nebo při aplikaci opiátu do žíly, dítě přijímá narkotizační prostředek v plném množství prostřednicvím placenty. Matka má pocit nádherného porodu, ale dítě má zážitek špatný, má strach ze tmy a z osamění a z odloučení , rozchodu v dospělosti a vyskytují se i větší rizika závislosti na drogách. Při epidurální anestezii dítě prožije šok císařského řezu a pro mnohé je to velká zátěž. Dítě potřebuje porodní bolesti, aby mohlo přijít na svět zdravé, protože právě tyto bolesti uvolňují velké množství adrenalínu, které dítě přijímá a který je důležitý pro dozrávání plic.

 

Při epidurální anestezii (PDA) je důležité, aby matka porodní bolesti měla alespoň trochu, protože její tělo produkuje  hodně endorfíny, kortizoly, adrenalin a oxytocin a tyto hormony pak chrání dítě před bolestí. Když je matka bez bolestí, nevyrábí žádné hormony. Když dostane PDA, je na porod dítě samo a je to pro něj bolestné.Porodní bolesti jsou velký přínos pro dítě. Jestliže se aplikuje PDA hned na začátku, může se narodit dítě s poraněnou krční páteří (protože se žena nemůže hýbat a dítě navádět), může matku od sebe odstrkovat a odmítat kojení. Dítě po takovém porodu se cítí opuštěné, vnímá to jako akt zanedbávání a některé děti dokonce nemají své matky rády.

 

Z nových výzkumů vyplývá, že lidský život začíná v děloze. Dítě vnímá své okolí i matku a má k ní vztah, který ovlivňuje jeho další vývoj. Hlubinná psychosomatika vychází z toho, že co prožijeme od samého počátku, ovlivní celý náš vývoj. Jestliže je matka v těhotenství šťastná a zdravá, dá se předpokládat, že i dítě bude v pořádku.Spojení pomocí placenty a pupeční šňůry ovlivňuje  zdraví člověka, jelikož všechny  neuropeptiny  a neurotransmitery placentou prochází od matky k dítěti, takže dítě prožívá vše, co vnímá matka, jelikož na ně působí stejné hormony.