Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Stres je přetrvávající příčina všech nemocí. Člověk není vybaven na dlouhodobý stres, který je celkově větší ve velkých městech. Organismus si na to nemůže zvyknout, tak to postupně ukládá dovnitř do těla, kde zkratuje, nebo ven, kde vybuchuje. Už i rychlá jízda autem ve městech je stresující. Dítě je několikanásobně citlivější k různým vjemům, i k přírodním a k přírodě všeobecně. Děti při rychlé jízdě autem zvrací, což může mít za příčinu velké množství vjemů, které nedokáže zpracovat, stresující je dlouhodobé učení, zvyšuje se agresivita.

 

U dětí stres uzavřený dovnitř vede k poruchám inteligence, nerozvíjení se, protože pro něj je bezpečné zůstat v dětství, kde nemusí nést zodpovědnost. Mozkové centrum v dětství bylo zablokováno, nerozumí vazbám, citům, empatiím, nerozlišuje živé od neživého. Vyžaduje rituály, které má vtištěné a které jsou pro něj bezpečné a jestliže se poruší, tak se bojí, že přijde chaos, který ho stresuje.

 

Homeopatie i kraniosakrální terapie je schopna pomoci citlivým dětem, které musely být hospitalizovány v nemocnici. Malé dítě nechápe, proč to tak musí být a často dochází ke stresu a zablokování se ve vývoji. Pobyt v nemocnici vyhodnotí jako, že ho rodiče nechali na pospas, když mu bylo nejhůře. Děti mají jiné vnímání času než dospělí lidí. Jedna hodina pro dítě je stejně dlouhá jako celý den.

 

Kraniosakrální terapie je schopna těmto dětem poskytnout pocit bezpečí, klidu, harmonie i porozumění, což vede následně k odbourání stresu, uvolnění rozladěné nervové soustavy a podpoří vlastní uzdravovací proces.

 

Další výsledky může přinést současně probíhající homeopatická léčba, která je schopna působit v oblasti některých nedovyvinutých mozkových center. 

 

H   Homeopatická léčba je i možná brzy po porodu u miminek např. u očních problémů, kde bývají zanesené slzní kanálky

 

  • u dětí špatně snášející pobyt ve školce, kde se začnou projevovat různé fyzické (angíny, laryngitýdy,, chronické rýmy, časté pomočování, alergie,ekzémy, problémy po očkování) i psychické problémy/strach, uzavřenost, nespavost, poruchy řeči.../
  • žárlivost a změny chování při narození sourozence
  • problémy při nástupu do školy
  • nesoustředěnost
  • hyperaktivita
  • poruchy učení
  • růstové problémy